APPI Apdrošināšana

Šī gada sākumā sadarbībā ar APPI un LPF, Kārlis Jaunpetrovičs (šī ieraksta autors) parūpējās par to, lai visi Latvijas piloti varētu kvalificēties internacionālajai paraplanierisma apdrošināšanai, kura, notiekot negadījumam, sedz zaudējumus trešajai personai.

Līdz šim tikai neliela daļa Latvijas pilotu izmantojuši šo iespēju un iegādājušies minēto apdrošināšanu, domājams, informācijas trūkuma dēļ. Tad nu esmu sagatavojis ieskatu par APPI un iepriekš minēto apdrošināšanu - kas tā ir, kāpēc tā ir nepieciešama un kā pie tādas tikt.

Kas ir APPI?

APPI (Association of Paragliding Pilots and Instructors) ir Paraplanierisma Pilotu un Instruktoru Asociācija, kuras mērķis ir radīt starptautisku, vienotu izglītības sistēmu paraplanierismā. Par APPI vairāk vari lasīt šeit.

APPI ir izveidojusi ciešu sadarbību ar apdrošināšanas kompāniju AVIABEL, kā rezultātā piloti ar APPI 3 Pilot licencēm ir tiesīgi iegūt trešās personas apdrošināšanu solo lidojumiem.

Lai kvalificētos minētajai apdrošināšanai, ir nepieciešams kļūt par  APPI biedru un iegūt “APPI 3 Pilot” licenci.

Par Apdrošināšanu

“Civiltiesiskā apdrošināšana sedz izmaksas līdz 1 600 000 eur negadījumā (40 eur maksa solo pilotam gadā), 16 000 eur traumas gadījumā, bet 7 500 eur meklēšanas un glābšanas gadījumā (50 eur maksa solo pilotam gadā).”

Lai legāli lidotu  Eiropā, ir nepieciešama trešās personas apdrošināšana, tieši tāpat kā Jūsu automašīnai nepieciešama OCTA. Tāpat arī, lai piedalītos FAI sacensībās, jābūt apdrošinātam.

Minimālā gada maksa par šo apdrošināšanu ir 67 EUR – 27 EUR APPI biedra maksa un 40 EUR par polisi. (Latvijas licences turētājiem ir izveidots izņēmums, lasi tālāk.)

Detalizētu aprakstu par apdrošināšanu atradīsiet LPF mājas lapā – šeit.

Kā pieteikties, kā reģistrēties?

Reģistrācija notiek APPI mājas lapā:

 • Ej uz – Join APPI;
 • Izlasi vienošanos un spied “I agree“;
 • Aizpildi “Equivalence form”;
 • Pēc formas aizpildīšanas saņemsi APPI numuru;
 • Tālāk nosūti e-pastu man uz karlis@paraglidingistheway.comar tekstu “Sveiks, Kārli! Vēlos kļūt par APPI biedru, lai saņemtu starptautisko apdrošināšanu. Mani dati:
  • Vārds Uzvārds,
  • APPI numurs,
  • LPF – Licences numurs.” 

Tas arī viss. Tavs APPI numurs tiks reģistrēts Latvijas pilotu sarakstā. Saņemot apstiprinājuma e-pastu, būs iespējams iegādāties apdrošināšanu.

Izņēmums līdz 2019. gada beigām.

Līdz 2019. gada beigām piloti ar LPF licencēm kvalificējas APPI Apdrošināšanai. Ja apdrošināšanas polise tiks nopirkta 2019. gada beigās, šī polise būs derīga līdz polisē norādītajam datumam (tā derīga 12 mēnešus).

Visi LPF piloti, kuri reģistrējas APPI mājaslapā kā APPI biedri, samaksā APPI biedra gada maksu un apdrošināšanas polises maksu – pēc maksājuma veikšanas polise stājas spēkā.

Ko darīt pēc 2019. gada?

Sākot ar 2020. gadu būs nepieciešama vismaz “APPI 3 Pilot” licence, lai iegūtu APPI trešās personas apdrošināšanu.

APPI ir deleģējuši Kārli Jaunpetroviču pieņemt praktiskos un teorētiskos eksāmenus Latvijā.

Kā kļūt par APPI 3 Pilotu?

 1. Jāiegūst kvalifikācija

APPI 3 pilots ir tāds pilots, kurš ir spējīgs sev ierastajā lidošanas vietā novērtēt laikapstākļus, patstāvīgi pieņemt adekvātus lēmumus, un veikt drošu lidojumu bez instruktora klātbūtnes. Vairāk lasi šeit.

 1. Eksāmens

Vispirms jāreģistrējas APPI sistēmā kā LPF licences turētājam, automātiski kļūstot par APPI 1 Discover pilotu.

Lai kļūtu par “APPI 3 Pilot”, ir jānokārto teorētiskais un praktiskais eksāmens. Visa informācija par eksāmeniem ir atrodama šeit. (Šis links ir pieejams tikai pēc reģistrācijas un apmaksas.)

Teorijas eksāmenam var sagatavoties šeit – https://appifly.org/?Exams&lang=en. (Jābūt reģistrētam un apmaksātam biedram.)

Praktiskajā daļā pilotam jābūt spējīgam demonstrēt drošu startu, spārna kontroli, lidojumu un piezemēšanos. Sīkāka informācija šeit.

Galvenais, par ko APPI vēlas pārliecināties – vai pilotu līmenis un zināšanas atbilst “APPI 3 Pilot” licences standartiem.

Kad un kur?

Katru reizi, kad es, Kārlis Jaunpetrovičs, atradīšos Latvijā, esmu ar mieru pieņemt eksāmenus. Latvijā vidēji esmu divas, trīs reizes gadā. Droši rakstiet uz karlis@paraglidingistheway.com , lai sarunātu tikšanos, eksāmenu pieņemšanas laiku. Šie eksāmeni būs bezmaksas, taču no manas puses ir lūgums, lai vairāki piloti piesakās vienlaicīgi, t.i., lai eksāmenu iespējams pieņemt grupā. Ir, protams, iespējams eksāmenu kārtot jebkurā APPI skolā, tad ar konkrēto skolu atsevišķi jāsazinās.